* Nyomás alatti injektálás
(Talajvíznyomás és felszívódó talajnedvesség ellen)
Az eljárás mindkét esetben azonos, csupán a beinjektált anyagok minősége különbözik:
Talajvíznyomás esetén olyan injektáló anyagra van szükség, amely biztosítja a kapillárisok tömítését és ezáltal a talajvíznyomásnak is ellenáll.
Ezek az anyagok a többnyire kétkomponensű akril vagy zárt cellás poliuretán alapú műgyanták és gélek.
Felszivárgó talajnedvesség esetén az injektálóanyag a kapillárisok felületét impregnálja, ezáltal a felületi feszültség nem képes a kapillárisban a víz részecskéit felfelé mozgatni, így a felszívódás megszűnik.
Az erre alkalmas anyagok legelterjedtebb fajtái a viszonylag hosszú múltra visszatekintő szilikonos mikroemulziók és kovásító szerek. Felhasználásuk – felszivárgó talajnedvesség esetén- főleg vegyes falazatokban indokolt.
Talajvíznyomás esetén - az arra alkalmas műgyanták és gélek - évtizedes tapasztalataink szerint kedvező tulajdonsággal bírnak tégla és kő falazatokban, pillérekben egyaránt.
Az eljárás során a szigetelendő faltest felületére merőlegesen egy vagy két sorban, szükség esetén raszterban furatokat készítünk, amelyekbe erre a célra gyártott speciális fém- vagy műanyag szelepeket helyezünk el. A hatóanyagot ezeken keresztül juttatjuk a falazatba.
Felszivárgó talajnedvesség esetén általában – a gyártó előírása és tapasztalati eredmények szerint, az anyag minőségétől függően- átlagosan 15 liter/ hatóanyag szükséges négyzetméterenként.
Talajvíznyomás esetén a falazóanyag porozítása határozza meg a mennyiséget, vízbetörés esetén pedig addig kell az eljárást ismételni, az anyag mennyiségét növelni, amíg a vízbetörés meg nem szűnik.
* Szilán bázisú injektáló krémmel történő injektálás
(Felszívódó talajnedvesség ellen)